Ґеральд Вібер, Серж Абіяд та Ваутер Янсен були учасниками круглого столу з фестивальної дистрибуції у рамках індустріальної програми #KISFF2018.
Юлія Волфовська про найважливіше, що обговорювалося протягом дискусії.

 

KISFFpro | Що робити, якщо Каннський кінофестиваль не взяв твій фільм?

Ґеральд Вібер, представник sixpackfilm, австрійського дистриб’ютора коротких та експериментальних фільмів, каже: «Якщо ви подаєте фільм на фестиваль у Локарно і вони не беруть його, я радив би не чекати до Берлінале. Існує набагато більше можливостей, ніж фестивалі класу «А», особливо для короткометражних фільмів. Намагайтесь потрапити на якомога більше фестивалів. Є багато цікавих фестивалів, куди повертаються програмери – Гамбурґ, Вінтертур, Роттердам». Ваутер Янсен, засновник незалежної дистриб’юторської компанії у Нідерландах Some Short та програмер фестивалю Go Short додає: «Якщо ви не мали прем’єри на фестивалі класу «А», у вас все одно може бути хороша фестивальна кар’єра».

KISFFpro | Маєш нульовий бюджет для дистрибуції фільму – не проблема!

Серж Абіяд, генеральний директор канадського незалежного дистриб’ютора La Distributrice de Films каже: «Я працюю з одним фільммейкером як незалежний консультант, щоразу після того, як він подає фільм, він надсилає програмеру щось на зразок листа про намір або опису режисерського задуму. Багато з них надають йому можливість не платити за подачу фільму». Ваутер Янсен, засновник незалежної дистриб’юторської компанії у Нідерландах Some Short та програмер фестивалю Go Short продовжує: «Ви можете створювати бюджет одночасно з тим, як просуваєтесь, якщо у вас сильний фільм. Ви виграєте призи, і це дає вам змогу фінансувати інші подання. Із бюджетом у 100-200 євро вже можна багато чого зробити. Ви можете подати фільм на принаймні 60-70 фестивалів. Окрім того, у Європі і Азії і досі багато фестивалів, на яких сплачувати за подання зявки не потрібно».

KISFFpro | Фільм готовий, і ти хочеш подати його на фестивалі, з чого почати?

Ґеральд Вібер, представник sixpackfilm, австрійського дистриб’ютора коротких та експериментальних фільмів пропонує: «Спершу беріть участь у національних кінофестивалях у вашій країні, це буде точкою відліку. На фестивалі вдома ви побачите ваш фільм у порівнянні з іноземними. Існують платформи для подання фільмів на фестивалі, такі як FilmFreeway або Shortfilmdepot, це не коштує багато». Серж Абіяд, генеральний директор канадського незалежного дистриб’ютора La Distributrice de Films, каже: «Як варіант, фільммейкери самі займаються дистрибуцією власних фільмів, і я завжди це раджу, особливо, якщо це ваш перший фільм. Подивіться сайт кожного фестивалю, який вас цікавить, щоб дізнатись, які стрічки вони беруть, яка їхня лінія, чи відповідає вона фільмам, які робите ви. Перевагою роботи з дистриб’ютором є те, що, програмери знайомі з тим, чим займається ваш дистриб’ютор і це додає уваги вашому фільму».
 
Дізнайся більше про індустріальну секцію фестивалю: goo.gl/S7PGRT та за #KISFFpro

Comment