«Фільм, що купує кінотеатр» унікальний проект, що був створений режисерами, музикантами, поетами та активістами, серед яких Portishead, Марк Казінс, Бен Ріверс, Ніколас Роуг, Efterklang та інші. Ціль проекту була проста – врятувати незалежний кінотеатр «Cube Microplex», що знаходиться в Бристолі, Велика Британія. Кінотеатр хотіли випровадити з приміщення, яке він орендував останні п'ятнадцять років, а мистецький пласт Британії не дав цього зробити і поставив собі ціль – викупити приміщення кінотеатру.

«Фільм, що купує кінотеатр» - є альманахом однохвилинних фільмів. 70 художників створили 70 стрічок, що були впорядковані в єдиний художнього твір. Кожна хвилина є частиною послідовності, яка разом утворює лабіринт з світла і звуку, показуючи сутність самостійного громадського кіно. Після 19 місяців бурхливої кампанії з збору коштів – ціль було досягнуто!

Британська прем’єра стрічки відбулася на престижному BFI London Film Festival, а міжнародна прем’єра відбудеться на Київському міжнародному фестивалі 2015.

Ця подія є актуальною, в реаліях зникнення з карти Києва кінотеатру Жовтень, пожежі в кінотеатрі Кінопанорама, тому окрім показу стрічки пройде зустріч небайдужих з директорами кінотеатрів Кінопанорама та Жовтень – кінозалів що боряться за своє існування та існування майданчиків незалежного кіно, та на прикладі «Фільма, що купив кінотеатр» - пройде обговорення успішних кейсів порятунку кінотеатрів громадськістю.

 

 

Comment