21 КВІТНЯ

19:00

КІнотеатр "КИЇВ", зал СІНЕМАТИКА

Ціна квитка: 70 грн (власникам абонементів безкоштовно)

Два шедеври Карла Теодора Дреєра ("День Гніву" і "Слово") розділяє більше ніж 10 років, протягом яких він виношував ідею так і не втіленого в життя фільму про Христа. Щоб фінансово підтримувати себе і сім'ю, Дреєр працював журналістом під псевдонімом, а також робив фільми в жанрі короткого метру, який навіть не любив і серйозно не сприймав. Тим не менше, ці створені в основному на замовлення Dansk Kulturfilm освітні і, на перше враження, непоказні фільми дозволять відпочити від візуального шуму сучасності, перенасиченої навіженою динамікою. В абсолютно неактуальних чи принаймні нецікавих 21 століттю темах, на які знімав Дреєр в 1940-ві, таких як сільські церкви чи королівські замки, цінний якраз цей відсторонений погляд режисера, який ненав'язливо дає нам спостерігати за красою нічим не виняткового банального життя, його побутових проблем і рутинних занять, без намагання нас вразити чи висловити свою якусь особливу позицію.

"Кіно без терміну придатності" - підтема цьогорічного KISFF, яка натякає звернути увагу на речі поза модними скороминучими тенденціями, поза безликими одноманітними трюками з технікою, поза спокусою сподобатись сьогодні всім підряд.


GOOD MOTHERS.jpg

Добрі матері
Карл Теодор Дреєр
Данія / 1942, 12 хв

Опис заходів для захисту здоров'я одружених і самотніх матерів та їхніх дітей крізь "Материнську допомогу" - гуманітарну організацію, яка допомагає молодим жінкам з дітьми.

THE DANISH VILLAGE CHURCH.jpg

Сільські церкви
Карл Теодор Дреєр
Данія / 1947, 14 хв

Розповідь про основні етапи будівництва сільських церков у Данії - від ранніх дерев'яних будівель крізь романський стриманий стиль і до зверненої вгору готики та пишних реформаційних обрисів.


THE FIGHT AGAINST CANCER.jpg

Боротьба з раком
Карл Теодор Дреєр
Данія / 1947, 15 хв

Серйозне попередження про небезпеку нехтування будь-якими симптомами, які можуть сигналізувати рак. Детальне зображення різних стадій розвитку цієї хвороби та засоби її подолання.

THE STORSTRØM BRIDGE.jpg

Міст у Сторстрем
Карл Теодор Дреєр
Данія / 1950, 7 хв

Документальна стрічка про міст у Сторстрем у Данії.


THEY CAUGHT THE FERRY.jpg

Вони встигли на пором
Карл Теодор Дреєр
Данія / 1948, 11 хв

Адаптація "міфу" данського письменника та лауреата Нобелівської премії Йоганнеса В. Єнсена (1873-1950) під назвою "Вони встигли на пором" на тему небезпечної поїздки на мотоциклі, яка закінчується катастрофою.

THORVALDSEN.jpg

Торвальдсен
Карл Теодор Дреєр
Данія / 1949, 10 хв

Зображення найбільш відомих робіт великого данського скульптора Бертеля Торвальдсена (1770-1844). Дреєр показує рельєфи та скульптури Торвальдсена крупним планом, затримуючись на головних деталях людської анатомії.


Замок у замку
Карл Теодор Дреєр
Данія / 1954, 9 хв

Замок Кронборг у місті Гельсінгер містить всередині себе елементи іншого, старішого замку Кроген, який побудував Ерік Померанський близько 1420 року.