21 квітня

20:00

КІНОПАНОРАМА

Розчарування і злість на сьогоднішнє боягузливе, неоригінальне, здрібніле і пласке кіно, яке раптом стало місцем самоствердження кожного амбітного пройдисвіта з доступною технікою, змусили нас до чітких і строгих критеріїв відсіювання бездарних профанацій марнославних псевдомитців, які насправді не мають що сказати і не вміють це робити чесно і по-справжньому, не хочуть до кінця віддавати всіх себе, цілковито присвячуючи життя відповідальному вибору займатись кіномистецтвом.

Чиста поезія чи снобістський довгий план без сенсу, банальний анекдот чи тонкий сарказм, гуманістичний меседж чи спекуляція на гарячій темі, субтельні нюанси чи поверхневі розваги? В конкурсі KISFF 2016 - 15 взірців нового і правдивого кіно, експериментального, бунтарського, особистого і вільного, сміливого і живого, яке відкрите до діалогу з вимогливими глядачами, здатними оцінити і гумор, і відверті емоції, і мистецьку безкомпромісність.


Dear Director - PRESS IMAGE Dear Director - PRESS IMAGE

Дорогий режисере
Маркус Лінден
Швеція / 2015, 14 хв

У 1980 році американська джазова піаністка Кезрі Джаксен подивилась фільм "Із життя маріонеток" Інгмара Бергмана. Вона написала йому листа на 16 сторінок, у якому пояснювала, як цей фільм змінив її життя. Так почалось її дослідження самої себе, впродовж якого вона зрозуміла, що живе не одна у власному тілі: під її шкірою, схований під маленькою складкою жиру, живе її ненароджений близнюк. "Дорогий режисере" знято на основі реального листа шанувальниці Інгмару Бергману, який режисер стрічки Маркус Лінден знайшов під час свого дослідження його незавершених сценаріїв.

Hotaru.jpeg

Хотару
Вільям Лабурі
Франція / 2015, 21 хв

Вони сказали мені: "У тебе є дар, Марто. Але тут унизу твій дар безкорисний. Ми покажемо тобі прекрасні речі. У тебе залишиться більше спогадів, ніж у інших. А потім ти спатимеш. Ти не прокинешся. Але в тебе будуть найцінніші спогади Землі."

Хотару - це історія про наукову фантастику, спогади та мрії, створена за допомогою відео з Youtube, додатку "Google Earth" та віртуальних екскурсій.


Swizzair.jpeg

Swizzair
Хьюго Раді
Швейцарія / 2015, 19 хв

Молодий новобранець повертається до рідної Женеви у відпустку. Він зустрічається із двома найкращими друзями. Разом вони тиняються вулицями міста. Від порожніх ділянок до максимального комфорту. Вони дивляться на місто і не знають, що в ньому робити.

A Few Seconds.jpg

Кілька секунд
Нора Ель-Хурш
Франція / 2015, 16 хв

П'ятеро дівчат живуть в інтернаті для складних підлітків у Парижі. Кожна з них має глибоко сумну історію з минулого, що кидає тінь на теперішнє. Утворюючи власну тимчасову спільноту всередині суспільства, дівчатка з усіх сил намагаються почати сприймати себе не як жертв, а як щось нове та обнадійливе.


Hotaru.jpeg

Наглядач
Родріго Арейас
Португалія / 2015, 17 хв

Константіно наглядає за вівцями вдень, а вночі підробляє сторожем у музеї. Він працює безперервно, адже йому немає де жити. Аврора проходить повз нього щоранку та під кінець кожного дня. Одного дня вона знаходить у собі відвагу заговорити з ним.