21 квітня

22:00

ЛІРА

Після Революції гідності та початку війни на сході України наша країна привернула до себе увагу іноземних кінематографістів. Багато кому закортіло потрапити в «гарячу точку», хтось шукав ідею для нового «фестивального хіта», а хтось, напевно, вперше почув про Україну. Так чи інакше, на екранах фестивалів Україна почала з’ялятися не тільки у фільмах наших режисерів, але і у роботах вже геть «чужих» людей. Ми вирішили показати вам, якою ж бачать Україну іноземні режисери, і чи відповідає це нашим відчуттям або, можливо, більше схоже на Арнольда Шварцнеґґера у ролі офіцера радянських спецлужб.


thisplacewecallourhome_5.jpg

Місце, яке ми називаємо своїм домом
Тора Лорентцен,Сибілла Марі, Вестер Туксен
Данія / 2015, 30 хв

Документальний фільм з України, літо 2014.
У цьому фільмі війна представлена радше як атмосфера, аніж журналістські факти. За допомогою музики висвітлюються всі прошарки суспільства. У формі вірша ми показуємо, як це, коли твоя країна приречена на існування в умовах конфлікту.

В будинку два товариші
горді сосни і стрімкі ріки
гранати без детонатора.

Пил витанцьовує на сходах.
Жінки приносять додому соняшники.
Україну охоплює оглушлива тиша,
коли нас покидають хлопчаки.


Війна - незрозуміла річ,
яку люди намагаються зрозуміти
у цьому місці, що ми звемо домом.

«Війна» в нашому розумінні є якимось дійством, а картини, що вимальовуються у нашій уяві, - переважно з поля бою. У цьому фільмі «війна» - щось зовсім інше. Вона зображена так, як більшість людей її відчувають: як щось непідвладне, далеке і хвилююче. Це те хвилювання, яке ти намагаєшся придушити, щоб жити далі. Це щось, що може відділити тебе від близьких.
Фокусуючись на зображенні, а не діалозі, фільм з фрагментарним сюжетом показує конфлікт в Україні і те, як він впливає на життя тих, хто залишився вдома; тих, хто чекає.

beating-hearts.jpg

Серця, що б'ються
Антуан Шодань
Франція / 2014, 46 хв

Група шахтарів зі східної України за горілкою обговорюють загибель товариша в нещасному випадку. Серед них і тридцятирічний Слава, який мріє втекти із безпросвітної провінції та почати нове життя деінде разом із жінкою, з якою познайомився в Інтернеті.