22 квітня

17:00

ЛІРА

«HUMRA – Human Rights Animation» - це міжнародний культурно-просвітницький проект. Його мета – за допомогою анімації ознайомити молодь з темою прав людини і почати з ними діалог зрозумілою для них, живою мовою. У межах проекту відомий коміксист і мультиплікатор Хіхус працює над створенням анімаційного серіалу. Паралельно на воркшопах з анімації знімають аматорські мультфільми під керівництвом професійних митців. На основі створеної анімації розробляють освітню програму. Проект розрахований на три роки і створений за підтримки Європейського Союзу у співпраці з партнерами з Росії, України, Грузії та Білорусії.


Foto_1 Humra.png

Легенда про права гуманоїдів
Міні-серіал
Автор ідеї: Хіхус
Росія / 2015, 19:05 хв

Прем'єра перших двох частин історії про те, як складно втілити в життя ідеали прав людини. Наш головний герой Чеггі потрапив під репресивний апарат держави і вирішує повернути людям права будь-якою ціною. Всього буде 6 серій про Чеггі та його друзів на далекій та усіма забутій планеті Хумра.

Foto_2 who is in charge.jpg

Хто тут головний?
Роман Соколов
Росія / 2015, 5:40 хв

Гран-прі міжнародного фестивалю короткометражного кіно “Shortform” у Сербії. Це історія про те, як багато у сучасному світі безглуздих правил! А хто тут головний, хто відповідає за усі ці обмеження? У фільмі показано долю людини, яка відмовляється виконувати дивні і незрозумілі правила, що встановлені з метою безпеки громадян. Хто знає, що з цього вийде?


Foto_3 iskustvenny otbor.jpg

Штучний відбір
Роман Соколов
Росія / 2015, 4:34 хв

Це мультфільм про цінності людського життя. В основу сценарію покладена рольова гра, в якій підлітки мали вирішити, кого рятувати з планети Земля і хто є гідним життя. Потрібно було прийняти одноголосне рішення. Врятувати усіх чи залишити когось помирати на планеті, яка гине? Вибір непростий.

Стіна
Ася Умарова
Росія / 2015, 5:12 хв

Звідки з’являються стіни? Хто їх будує і навіщо? Що або хто за ними ховається? І як їх зруйнувати? Про все це та про багато іншого думали учні школи в селі Пролетарське Грозненського району, коли створювали разом з режисеркою Асею Умаровою та її командою з проекту HUMRA – Human Rights Animation цей мультфільм. Чи знайдуться в ньому відповіді на усі ці питання?


Foto 5 Overboard.png

За бортом
Росія / 2015, 3:44 хв

Мультфільм створили підлітки під керівництвом викладачів анімаційної студії «Да» під час осінніх канікул. Він розповідає про усіх нас, про кожного, хто вважає, що у нього є ворог.

Контакт
Ася Умарова
Росія / 2015, 3:39 хв

Під час одного із майстер-класів проекту ХУМРА у Чечні учасники обговорювали права людей з особливими потребами. У підсумку цієї розмови вони створили мультфільм "Контакт", який розповідає про те, що ми завжди можемо знайти можливість для спілкування одне з одним. Потрібно лише зробити над собою зусилля і надати підтримку.


Foto 7 stariy dom.png

Старий дім
Росія / 2015, 5:57 хв

Цей мультфільм було створено у Чечні під час одного із майстер-класів проекту ХУМРА у 2015 році. Його ідея виникла під час розмови про протиріччя між традиціями та сучасністю. Є одна стара і дуже відома у Чечні приказка: "Якби ти сидів вдома, то нічого б не вдалось". Як ви думаєте, що трапилось із героїнею мультфільму, яка вирішила не зважати на цей забобон?