23 квітня

16:00

КІНОПАНОРАМА

Найактуальніша тема нашого часу без зайвих сентиментів і популістської толерантності. У кадрі не герої і не жертви, а прості люди, які люблять водночас "A-HA" і монотонні співи на честь Аллаха, в пошуках безпечного місця на землі, яка раптом стала занадто крихітною для всіх охочих. Буде самонадіяним обманом стверджувати, що переглянувши кілька фільмів, ми станемо всі водночас трішки гуманнішими чи милосерднішими і менш сконцентрованими на самих собі і власній вигоді. Ще більш лицемірною риторикою буде обіцяти, що півтори години фільмів змінять світ чи розкриють нам щось більше про нас самих, окрім давно відомої безцеремонної правди про безсилля людини і безглуздя війни.


Circles_01.jpg

Кола
Фріда Кемпф
Швеція / 2015, 13 хв

Сюзанна працює лікарем у Стокгольмі. Так само, як і її друзі, вона має стабільну кар’єру й яскраве майбутнє. Та Сюзанну ніколи не вдовольнить таке життя, тому вона погоджується на відрядження до Центральноафриканської Республіки. Сюзанні здається, що вона здатна змінити ситуацію там. Коли відрядження закінчується, Сюзанна повертається до своєї матері, друзів і роботи в Швеції. Лише для того, щоб зрозуміти:нічого не змінилося.

Lampedusa.jpg

Лампедуза
Філіп Картеллі, Маріанджела Чікарелло
Італія,Франція,США / 2015, 14 хв

Поєднуючи високу роздільну здатність та використання восьмиміліметрової кіноплівки, «Лампедуза» складається з переплетених сюжетних ліній, заснованих на реальних подіях. У 1831 році в морі, за декілька кілометрів на південь від узбережжя Сицилії, несподівано відбулося виверження острівного вулкану. Як результат, виник міжнародний диспут, під час якого ряд європейських держав висловили претензії на ці нововиявлені «землі». Острів опустився нижче рівня моря вже через півроку, залишивши лише скелястий виступ під водою. Окрім загального відображення людського прагнення володіти й можливості утопії, «Лампедуза» також висвітлює глядачеві сучасний стан Середземномор’я.


Impression of a War.jpg

Враження від війни
Каміло Рестрепо
Колумбія, Франція / 2015, 26 хв

"Протягом 70-ти років Колумбії не вдавалося вирішити внутрішній військовий конфлікт. Роками його масштаби залишалися невизначеними. Настрій загального насильства поступово просочився в усі прошарки суспільства.
Насильство і варварство проникли в усі сфери повсякденного життя, залишаючи дрібні сліди на вулицях. Можливо, саме через них історія про цю незрозумілу війну набуде чіткіших обрисів.
«Враження від війни» пропонує образ тих спланованих, випадкових, вірогідних, скороминущих або ж прихованих знаків, що є доказами боротьби проти забуття, байдужості й безкарності."

Ennemis_interieurs.jpg

Внутрішні вороги
Селім Аззазі
Франція / 2015, 27 хв

В часи громадянської війни в Алжирі у 90-х роках у Францію проникає тероризм. Два чоловіки. Дві ідентичності. Одна суперечка.


Homeland.jpg

Батьківщина
Сара Брос
Швеція / 2015, 13 хв

Тікаючи від війни у Сирії, жінка опиняється у Швеції. Музика навіює їй мрії та спогади про Батьківщину. Кожен спогад пов'язаний із певною піснею. Одна з них супроводужвала її усе життя і слугує зв'язком між старим і новим. Це пісня норвезького поп-гурту "A-ha".