23 квітня

22:00

КІНОПАНОРАМА

JE T'AIME QUEBEC або українською "Я люблю тебе, Квебек!" Ця фраза-кліше дала ім'я десяткам кіноальманахів, які присвячені різними містам і країнам. Навіть Київ не обійшов цей тренд. Але як же ж її не любити, цю далеку територіальну одиницю? І справа не тільки в тому що це один із найкрасивіших регіонів Канади, який є взірцевим представником не лише мультикультуралізму (не забуваємо про мовне питання), але і в кіно, яке ми все любимо. Так, Ксав'є Долан, Дені Коте, Дені Вільньов, Жан-Марк Валле, Дені Аркан та багато інших гордо, але без нотки націоналізму, кажуть: "Я з Квебеку, справжньої скарбниці кіномайстрів!"

Вже декілька років ми збиралися представити вам блок сучасного короткометражного кіно з Квебеку, і нарешті втілили це в життя. Кіно з українським корінням ("Ім'я, яке ти носиш"), нова робота класика канадської анімації Теодора Ушева, короткометражний мюзикл з каннських "Двотижневиків режисерів" ("Синій Грім") та багато іншого в присвяченій Квебеку добірці. Повірте, ви полюбите його так само, як і ми!


Sonambulo_01_300dpi.jpg

Сомнамбула
Теодор Ушев
Канада / 2015, 4 хв

Сюрреалістична подорож крізь кольори й форми за мотивами поеми "Сомнамбулічний Романс" Федеріко Гарсії Лорки. Візуальна поезія в ритмі фантастичних снів та палких ночей.

Le Nom Que Tu Portes.jpg

Ім'я, яке ти носиш
Ерве Демер
Канада / 2015, 15 хв

Коли Власа відсторонили від занять за те, що він ударив однокласника, Саші доводиться прийти за ним до школи і взяти його з собою на маршрут доставки. Протягом цієї подорожі ми дізнаємось, що спровокувало такий нехарактерний для Власа вчинок, а батько з сином відкриють шлях до взаєморозуміння.


Les Brigands de l'Hotel Bleu (The Blue Hotel Robbers).jpg

Розбійники з "Синього Готелю"
Олівьє Годен
Канада / 2015, 16 хв

Майк зробить телефонний дзвінок. Ліз на нього відповість. Цієї ночі романтична данина творчості режисера Вакамацу і груди зрілої жінки сприяють сповненій ніжності й непевній розмові, яка оспівує розквіт кохання. Очікуйте на брудний гумор та негідну поведінку.

Roberta.jpg

Роберта
Каролін Монне
Канада / 2015, 9 хв

Бабуся-домогосподарка Роберта щосили намагається відповідати конформістському суспільству, в якому вона живе, і починає приймати амфетамін, щоб побороти нудьгу.


Never Happened.jpg

Нічого не було
Марк Слуцький
Канада / 2015, 8 хв

Двоє колег переспали у відрядженні і вирішили, що, можливо, краще про це не згадувати.

Viaduc_Still_03.jpg

Віадук
Патріс Ляліберте
Канада / 2015, 19 хв

Однієї ночі 17-річний Матьє пролізає під естакадою, щоб намалювати графіті.


BLEU-TONNERRE_Bois_300dpi.jpg

Синій Грім
Жан-Марк Е. Руа, Філіп Давід Ганє
Канада / 2015, 21 хв

30-річний Бруно, який відчайдушно намагається знайти ціль у житті, опиняється на вулиці після розлучення із дружиною. Не опускаючи рук і завдяки материнській турботі старшої сестри, цей робітник лісопилки знаходить у собі сили знову одягнути свій улюблений синій костюм і відродити старе кохання.