21 квітня

16:00

Кінопанорама

У країнах Близького Сходу кожен другий чоловік - терорист. Це така ж сама правда, як і те, що кожна друга українка - повія. Програма фільмів з і про Ліван, Єгипет, Сирію, Бахрейн і Турецький Курдистан - це програма перш за все про людей, а не їх стереотипи.


Still01_JUSTANOTHERDAYINEGYPT.jpg

Ще один день у Єгипті
Нікола Іліч, Коріна Швінгрубер Іліч
Швейцарія, Сербія / 2015, 11 хв

Що зосталось після єгипетської революції 2011 року? Окрім багатьох ув'язнених та великого розчарування, небагато. Колишній головнокомандувач армії Абдель Фаттах Аль-Сісі захопив владу і тримає країну у своїх залізних руках. Однак життя продовжується, і люди в Каїрі намагаються не опускати рук.

Хвилі-98
Елі Дахер
Ліван, Катар / 2015, 15 хв

Розчарований своїм життям у передмісті Бейрута, Омар робить відкриття, яке вабить його до міста. Занурений у такий близький і водночас ізольований від його реальності світ, він намагається зберегти свою прив'язаність та відчуття дому.


Free Range.jpg

У вільному вигулі
Бассем Брехе
Ліван, Німеччина / 2014, 16 хв

Це заснована на реальних подіях історія про корову, яка перетинає ізраїльсько-ліванський кордон і зустрічає 16-річну Малакех та її родину. Фільм досліджує межі і владу між людьми, релігіями, коровами та інтервенціями ООН у стилі ліванського спагеті-вестерну.

The Translator.jpg

Перекладач
Емре Каїс
Туреччина, Великобританія / 2015, 23 хв

Це інтимний портрет біженця з Сирії, який відчуває неприємний присмак від використання своєї унікальної сили.


PickUp.jpg

Пікап
Салех Нас
Бахрейн / 2015, 11 хв

Дівчина шокована тим, що батько забирає її зі школи на некрутому пікапі.

9 Days - From My Window In Aleppo.jpg

9 днів - з мого вікна в Алеппо
Флор ван дер Мьолен, Вруге Томас
Нідерланди / 2015, 13 хв

Одного ранку у серпні 2012 року відомий сирійський фотограф Ісса Тума побачив хлопця, який волочив мішки з піском по вулиці. Потім виявилось, що це був початок повстання сирійців в Алеппо. Тума схопив свою камеру і провів 9 днів, знімаючи ті події зі своєї квартири.