21 квітня

22:00

КІНОПАНОРАМА

Цього року було знято декілька сотень фільмів на ЛГБТ-тематику, та чомусь 99% їх авторів пішли легшим шляхом заповнення стандартних історій парою героїв однієї статі, начебто цього достатньо, щоб раніше байдужі до проблем меншин глядачі перейнялись щоденним внутрішнім терзанням всіх тих, кого не приймає світ. І не прийме, якщо такі режисери надалі робитимуть "ведмежу послугу", самовпевнено беручи на себе відповідальність стати голосом тих, кого самі не розуміють до кінця, будучи не здатними передати психологічну глибину переживань і біль, їм самим не знайомий, і відчуття постійного сорому за свою незручну суспільству природу.

Ми вибрали 4 фільми, де немає ні глорифікації, ні експлуатації, а тільки відверта і пряма мова людей, які не прикидаються кимось, ким вони насправді не є.


Nineteen.jpg

Дев'ятнадцять
Медлін Келлі
Австралія / 2015, 10 хв

Поки ще не пізно, дев'ятнадцятирічний хлопчина має можливість отримати досвід, якого він завжди прагнув.

Mother Knows Best.jpg

Мама знає краще
Мікаель Бундсен
Швеція / 2016, 13 хв

Мама абсолютно нормально сприймає те, що її син щойно познайомив її зі своїм хлопцем. Вона просто хоче дати йому гарну пораду. Напружений діалог і прекрасна акторська гра викривають відносини у родині, а поїздка у машині призводить до непередбачуваних наслідків для усієї сім'ї.


VictorXX-01.jpg

Віктор ХХ
Ян Гаррідо
Іспанія / 2015, 20 хв

Віктору подобається експериментувати зі своєю статтю. Він не знає, хлопець він чи дівчина. Разом зі своєю мамою Марі Ангелес та дівчиною Рамою він живе у селі біля моря в Альмерії. Але коли він потрапляє до міста, перебуваючи під прикриттям анонімності, він відкриває себе.

Visible Silence.jpg

Видиме мовчання
Рут Гамніт
США, Таїланд / 2015, 43 хв

У консервативному таїландському суспільстві для лесбійок нема місця. Таких жінок сприймають, як неадекватних і ненормальних людей, які ганьблять родину. Героїні фільму мають різний вік та соціальний статус. Деякі з них "томбої", а інші щасливі бути жінками. Хтось мріє вирватись з оков традиційних жіночих ролей, а інші хочуть створити родину. Але їх усіх об'єднує одне: вони потребують прийняття та поваги.