• Синя зала (map)
  • Кінотеатр Україна
  • Київ

⬆Не забудь додати до свого календаря

28 лютого 1962 року на 8-му Західнонімецькому фестивалі короткометражних фільмів у Оберхаузені 26 режисерів із Західної Німеччини підписали Оберхаузенський Маніфест. Ця історична подія змінила як німецьке, так і світове кіно, коли митці та їхні послідовники проголосили пошук альтернативних форм виробництва та нової естетики в сучасному кіно. Підписання Оберхаузенського Маніфесту ознаменувало період, коли молоді режисери короткого метру в Німеччині почали висловлюватись вільно в кіно на політичну тематику. 

12 відреставрованих короткометражок будуть представлені в двох програмах 20 і 21 квітня. Перший показ присвячений урбаністичному оточенню, тоді як другий зосереджений на провінційному житті. Обидва сеанси розпочнуться документальними фільмами, в яких відомі режисери, такі як Вернер Герцоґ і гості Оберхаузенського фестивалю, відверто і критично висловлюються про стан кіно, часто мало не доходячи до словесних сутичок одне з одним. Ці фільми — це і важливий історичний документ епохи, і мистецьке досягнення, яке в свій час було визнане фестивалями на кшталт Берлінале (Реєстрація) і Маннхайм (Це, напевно, шматочок Гітлера), а зараз входять до ретроспектив у цілому світі.


дух та трохи вдачи ульріх шамоні.jpg

Розум та трохи удачі

Ульріх Шамоні

Німеччина / 1965, 30 хв

 

Іронічне спостереження за Фестивалем в Оберхаузені та його учасниками різних жанрів і поколінь.

 Herbert Vesely um 1950

Люди в Еспресо-Барі

Герберт Веселі

Німеччина / 1958, 16 хв

 

Своїм дослідженням змін міського життя Веселі стверджує, що "Еспресо - це дотик демократії". Дух Італії розповсюдився Мюнхеном і замість пивних льохів всюди Капучино, морозиво та маленькі столики кондитерських.

Moskau ruft! peter schamoni.jpg

Москва кличе!

Петер Шамоні

Німеччина / 1959, 13 хв

 

Петер Шамоні та Йост Вакано приїздять до Москви у якості офіційних учасників на Шостий Міжнародний Фестиваль Молоді та Студентів у серпні 1957 року. На 16-мм кіноплівку вони знімають усе, що відбувається, на сцені та поза нею.

Edgar Reitz Kommunikation.jpg

Комунікація

Едґар Райц

Німеччина / 1961, 10 хв

 

Експериментальний фільм, що розбирає різні види та форми людської комунікації.

Es muss ein Stueck vom Hitler sein : It has to be a piece of Hitler Walter Kruettner.jpg

Це, напевно, шматочок Гітлера

Вальтер Круттнер

Німеччина / 1963, 11 хв 

 

Одинадцятихвилинний документальний фільм Круттнера про гірську місцевість, яка колись була прихистком Адольфа Гітлера, а сьогодні стала популярним туристичним місцем. Туристи з усього світу приїздять сюди на полювання за сувенірами часів нацизму.

Anmeldung : Registration Rob Houwer.jpg

Реєстрація

Роб Гаувер

Німеччина / 1964, 10 хв

 

Аби потрапити до будинку для літніх людей в Нідерландах, необхідно стати в чергу. Тож завчасна реєстрація, що забезпечить Вам спокійну старість, стала звичною.