• Кінотеатр Ліра (map)
  • Кінотеатр Ліра
  • Київ

⬆Не забудь додати до свого календаря

28 лютого 1962 року на 8-му Західнонімецькому фестивалі короткометражних фільмів в Оберхаузені 26 режисерів з Західної Німеччини підписали Оберхаузенський Маніфест. Ця історична подія змінила як німецьке, так і світове кіно, коли митці та їх послідовники проголосили пошук альтернативних форм виробництва та нової естетики в сучасному кіно. Підписання Оберхаузенського Маніфесту ознаменувало період, коли молоді режисери короткого метру в Німеччині почали висловлюватись вільно в кіно на політичну тематику. 

12 відреставрованих короткометражок будуть представлені в двох програмах 20 і 21 квітня. Перший показ присвячений урбаністичному оточенню, тоді як другий зосереджений на провінційному житті. Обидва сеанси розпочнуться документальними фільмами, в яких відомі режисери, такі як Вернер Герцоґ і гості Оберхаузенського фестивалю, відверто і критично висловлюються про стан кіно, часто мало не доходячи до словесних сутичок одне з одним. Ці фільми — це і важливий історичний документ епохи, і мистецьке досягнення, яке в свій час було визнане фестивалями на кшталт Берлінале (Реєстрація) і Маннхайм (Це напевно творіння Гітлера), а зараз входить до ретроспектив у цілому світі.


The heirs of Daddy’s cinema.jpg

Нащадки Таткового Кіно

Вільгельм Рот

Німеччина / 1968, 26 хв

 

Документальний фільм Вільгельма Рота про стан речей Молодого Німецького Кіно.

nWAuAjJ1COwSnzlntSObJV1OimF.jpg

Дивовижний острівець Крит

Пітт Кох

Німеччина / 1959, 12 хв

Salinas Raimond Ruehl.jpg

Солонець

Раймонд Рюль

Німеччина / 1960, 11 хв

 

Документальний фільм про нелегку справу - виробництво солі.

17918488_2032571826969998_559995897_n.jpg

Записки з Альтмюльталя

Гайнц Тіхавскі, Ганс Рольф Штробель

Німеччина / 1961, 17 хв

 

Фільм розповідає про муніципалітет у Нижній Баварії, не помічений так званим "Економічним дивом"; його жителі розважаються відповідно до своєї соціальної обізнаності.

Sueden im Schatten Franz Josef Spieker.jpg

Південь у тіні

Франц Йозеф Шпікер

Німеччина / 1962, 8 хв

 

Короткий документальний фільм про життя маленького рибацького містечка в Італії в несезонний час. Спустілі готелі, вікна забиті дерев'яними дошками, минулорічний напівзірваний плакат.

Granstein Christian Doermer.png

Гранстейн

Крістіан Дормер

Німеччина / 1965, 13 хв

 

Дормер переносить нас до великої селянської родини. Ми знайомимось з "простими людьми", їхнім життям та побоюваннями з приводу майбутнього.