• Синя зала (map)
  • Кінотеатр Україна
  • Київ

⬆Не забудь додати до свого календаря

Frameline — найстаріший і найбільший фестиваль ЛГБТ-кіно в світі, який починав свою історію в 1977 році показами фільмів знятих на Супер 8 мм та відтоді відбувається щороку в Сан-Франциско. 

В Україні вперше буде показана унікальна ретроспектива короткометражок, які демонструвались у програмі Frameline на початку 90-их, а також потрапляли до селекцій інших фестивалів, таких як Санденс (Плоть Тома) чи Торонто (RSVP). 

Фільм Лорі Лінда чи не єдиний короткий метр, про який написала із захопленням Б. Рубі Річ в своїй знаменитій статті, де вперше вжила термін New Queer Cinema. 

4 стрічки ретроспективи Queer Classics відтворюють дух, моду і буденне життя ЛГБТ-молоді 90-их у Північній Америці. В цих фільмах режисери говорять про актуальні проблеми епідемії СНІДу, неприйняття суспільством і намагання розібратись в складних стосунках людей однієї статі, які ніколи раніше не зображались так правдиво і реалістично в кінематографі.


A Bird in the Hand Catherine Gund (Saalfield) _ Melanie Hope.jpg

Синиця в руках

Кетрін Ґанд та Мелані Гоуп

США / 1992, 30 хв

 

Симона і Кайя коханки, які відчайдушно намагаються втекти в Нью-Йорк на вихідні. Тим часом Кайя, яка є колишньою коханкою Єйо, стає одержимою відстеженням її перш ніж вони поїдуть. У цій експериментальній розповіді пара протистоїть міським перешкодам у вигляді розбитих таксофонів, ревнощів та несподіваних зустрічей.

Affirmations Marlon T. Riggs.jpg

Підтвердження

Марлон Трой Ріггз

США / 1990, 10 хв

 

Дослідження бажань та мрій темношкірих геїв. Усе починається з ніжної, жартівливої сповіді і переходить до бажання розширити можливості та об'єднатись.

Tom's Flesh Jane Wagner _ Tom di Maria1.png

Плоть Тома

Джейн Вагнер & Том Ді Марія

США / 1994, 9 хв

 

Вивчення образу тіла, самосприйняття, розладів харчової поведінки і пластичної хірургії. У фільмі кінця ХХ століття перетинаються гомоеротична естетика чоловічого тіла, питання статі та дитячих травм.

RSVP Laurie Lynd.jpeg

RSVP

Лорі Лінд

Канада / 1991, 24 хв

 

Цілюща сила музики. Цього тижня його коханець Енді помер від СНІДу. Сід повертається до їхньої квартири та вмикає класичну радіопрограму, R.S.V.P., лунає пісня, яку Енді замовив ще до своєї смерті.