• Кінотеатр Ліра (map)
  • Кінотеатр Ліра
  • Київ

⬆Не забудь додати до свого календаря

Марина Абрамовіч, суперзірка і трішки расистка, якось на запитання шанувальника в тумблері як митцеві позбутись апатії, нечутливості і бути з собою в гармонії відповіла так: "Відчуття апатії і нечутливості можна позбутись вилазкою на природу. Купання у водоспаді, прогулянка на вершечок гори, погляд вдалину горизонту і на небо, всіяне зірками. Треба знайти зв'язок із собою завдяки натуральній енергії природи".

На показі названому на честь пісні Sepultura ми повернемось до першоджерел, дадаїзму і створення мови кіно з нуля, коли ще не існувало конвенцій і правил, а авангардних режисерів як тоді не цікавила людина в центрі мистецтва, так вона не цікавить їх і зараз, адже природна стихія надихає і дає набагато більше.


I'll Remember You As You Were, Not As What You'll Become Sky Hopinka.jpg

Я пам'ятатиму того, ким ти був, не того, ким ти став

Скай Гопінка

США / 2016, 12 хв

 

Твори та виступи поетеси Діани Бернс поєднують в єдине ціле загадкові історії, процес пошуку режисером власної мови кіно та трансцендентні способи бачення світу.

Fajr Lois Patiño.jpg

Фаджр

Луіс Патіньйо

Іспанія, Марокко / 2016, 12 хв

 

В марокканській пустелі ніч, тиша ковзає по піску. Світанок вимальовує силуети дюн. З нічної абстракції у ранковому світлі усе повертається до свого початкового вигляду та форми.

Kairos  Stefano Canapa, Elisa Ribes.jpg

Кайрос

Стефано Канапа, Еліза Рібе

Франція / 2016, 12 хв

 

Чарівнича хореографія Елізи Райбс, яку знято на чорно-білу 35 мм кіноплівку, запрошує Середземне море на танець .

Sakhisona Prantik Basu.jpg

Сакхісона

Прантік Басу

Індія / 2017, 26 хв

 

Недалеко від Могулмарі, на півдні Західної Бенгалії, в Індії простягається гора, яку місцеві називають Сакхісона. Розповіді про неї і до сьогодні співають місцеві музиканти. Розкопки нещодавно виявили залишки монастиря, так само, як і об'єкти 6-го століття. У фільмі показано знайдені об'єкти, відтворено місцеві розповіді та фольклор.

a dad Robert Cambrinus.jpg

А ДАД

Роберт Камбрінус

Австрія / 2016, 11 хв

 

Годі й казати про соту річницю дадаїзму, якщо вам здається, що одну з найрадикальніших течій мистецтва вдалось загасити та нейтралізувати. Тим не менш, Роберт Камбрінус вшановує дадаїзм та вплив цього руху, що виник у Цюриху в 1916 році.

Ride Like Lightning, Crash Like Thunder Fern Silva.jpg

Бий як блискавка, грими як грім

Ферн Сілва

США / 2017, 9 хв

 

Фільм Ферна Сільви — це одночасно портрет громади художників різних поколінь, медитація на ландшафт і лебедина пісня про ідилічну сільську Америку.