• Синя зала (map)
  • 5 вулиця Архітектора Городецького
  • Київ, город Киев, 02000
  • Україна

⬆Не забудь додати до свого календаря

Програма демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами (без українських).

"Пам'ять — це не інструмент для вивчення минулого, а його підмостки. Вона — середовище минулого досвіду, як земля — середовище, в якому поховані мертві міста. Той, хто прагне наблизитися до свого похованого минулого, повинен поводитися як скарбошукач" - Вальтер Беньямін

Як повязані міста, міські простори і память? Історія заплутана, її залишки, руїни, або ж — нарративи співіснують у місцях, які ми щодня проходимо повз. Пам'ять виявляється мимовільною, а експериментальне кіно — найдоцільнішим, щоб її оприявнити. "Urban Experiment" запрошує скарбошукачів у дусі Беньяміна зазирнути до "палацу памяті" та поміркувати про минуле і його візуальні репрезенації.

Кураторка: Олена Сирбу

 
Sea Factory still 02.jpg
Farewell Transmission_2.jpg

Морський завод

Пім Цвієр

Нідерланди, Росія / 2017, 13 хв

 

З часу, коли частина Балтійського флоту покинула Кронштадт, це більше не закрите воєнне місто. Відбудований храм стає центральною прикрасою міста і спонукає його переглянути власне призначення, щоб заповнити утворену пустку. Використаний у фільмі фотографічний процес кольороподілу підкреслює сучасний стан міста між минулим і майбутнім: героїчна бурхлива історія, зміна ідеологій та зростання туризму.

Прощальна трансляція

Майк Ролло

Канада / 2017, 14 хв

 

Канадська Телерадіомовна Корпорація відчинила двері станції CBK у 1939, щоб обслуговувати регіон канадських прерій. "Прощальна трансляція" є як об'єктивною фіксацією знесення CBK у 2015, так і суб'єктивною відповіддю "залишковим медіа", що документують подію. Кадри будівлі сповнені напруги, що передує її руйнуванню: емульсія пульсує наче з десятиліттями радіопередач, що створює тривожний панегірик культурній інституції.

nms-ben-thorp-brown.jpg
PHANTASIESÄTZE 1.jpeg

Палац пам'яті Гропіуса

Бен Торп Браун

Німеччина, США / 2018, 20 хв

 

Гіпнотерапевт, який контролює медитацію, запрошує глядачів побудувати "палац пам'яті" протягом їхньої подорожі знаковою Фабрикою Фагус, що була спроектована Вальтером Гропіусом. Фільм дає можливість вгамувати тривогу щодо ефектів техніки на тіло та робоче місце, а також обміркувати звязок між пам'яттю та архітектурою.

Фантастичні речення

Дане Комлієн

Німеччина, Данія / 2017, 17 хв

 

Багато років тому міста коло річки були уражені інфекцією. Усе почало змінюватися та потроху ставало чимось іншим. Було незрозуміло, чи ця трансформація була симптомом захворювання або ж способом її уникнути. Зараження торкнулося усіх і кожного: тварин і рослин, каміння й ґрунту, чоловіків, жінок і дітей, їхніх думок, їхніх спогадів. Стара жінка якось розповіла мені, як усі спогади перетворилися на дерева, але я ледве зрозумів, що вона говорила. Вона розповіла, що вона чула, як дерева співали: бути кимось, бути будь-ким. Коли роки зараження минули, міста залишилися недоторканими. Треба було вдивлятися, аби побачити сліди минулих часів. Якщо б хтось міг слухати дерева, що б вони сказали? Шлях до виходу, шлях до виходу?

Highview8 (1).jpg

Highview

Саймон Ліу

Гонг-Конг, Велика Британія, США / 2017, 19 хв

 

Особисті моменти загублені у нарізках плівки або зникають у кольоровому тумані тільки задля того, щоб зненацька з'явитися в новій констеляції. Це візуальне багатство Highview: чотири шістнадцятиміліметрові зображення, які частково перекривають одне одне та повністю зливаються в кольорову абстрактну картину, але також створюють цілісний наратив.