• Кінотеатр «Київ», Синя зала (map)
  • вул. Велика Васильківська, 19

Падіння Берлінської стіни - поворотний момент. Подія, яка позначила і надихнула покоління, змінила історію - її наслідки все ще можна відчути сьогодні. Але залишається питання: як ми дивимось один на одного? Як на нас впливають кордони? І як ми можемо повернути собі простір, який належить нам?

Після перегляду відбудеться сесія Q&A


WAGAH Supriyo Sen.jpg

Ваґах

Сапрайо Сен

Німеччина / 2009, 13 хв

Щоночі єдина точка перетину кордону між Індією та Пакистаном на 1000 км стає місцем надзвичайної події. Тисячі людей збираються, щоб стати свідками ритуального закриття кордону, після чого маси наближаються до воріт, щоб привітати своїх колишніх сусідів. Таким чином, цей «фестиваль», з одного боку, є святкуванням возз'єднання, а з іншого — єдиним актом єднання. Що означають терміни «возз'єднання», «дім» і «близькість» для людей обабіч?

FLAG MOUNTAIN John Smith.jpg

Гора прапорів

Джон Смітт

Велика Британія / 2010, 8 хв

Вид через кордон у Нікосії, розділеній столиці Кіпру. Камера захоплює дахи греко-кіпрського півдня гір Турецької Республіки на півночі, де фільм підсилює зображення націоналізму.


NEW 489 Years Hayoun Kwon.jpg

489 років

Гаюн Квон

Франція / 2016, 11 хв

Фільм показує анімований пейзаж демілітаризованої зони між Північною і Південною Кореєю, заснований на розповіді про колишнього солдата, який увійшов до ДМЗ - однієї з найнебезпечніших і найбільш озброєних точок у світі.

NEW SYMBOLIC THREATS Leinkauf  Henke  Wermke.jpg

Символічні загрози

Маттіас Вермке, Міша Лайнкауф, Лутц Хенке

Німеччина / 2015, 15 хв

У ніч на 22 липня 2014 року два режисери підняли два білі американські прапори на Бруклінському мосту в Нью-Йорку. Вони знімають американські прапори і складають їх у встановленому порядку. Поезія або загроза? Акт здачі чи, можливо, мистецтво? Що стається, коли свобода під загрозою обертається на мистецтво з елементом небезпеки? Хто або що робить його загрозою?


EIN-BLICK Gerd Conradt.jpg

Погляд

Ґерд Конрад

Німеччина / 1986, 10 хв

Мабуть, люди з обох боків були сприйнятливі до так званого «синдрому стіни». Коли східним берлінцям було доручено заперечувати саме існування Стіни, західні берлінці могли висловити своє зневажливе ставлення до неї і зазирнути у все більш таємничий світ по той бік.

CYCLING THE FRAME Cythia Beatt.jpg

Велосипедом уздовж стіни

Синтія Бітт

США / 1988, 28 хв

Це фільм про Берлінську стіну в 1988 році, коли Західний Берлін все ще був ізольованою вотчиною капіталістичного заходу, розташованого за 200 км за Залізною завісою в комуністичній Східній Європі. Фільм стежить за молодою дівчиною та її думками, коли вона об'їжджає Західний Берлін і знаковий символ Холодної війни довжиною 150 км.