• Кінотеатр «Київ», Синя зала (map)
  • вул. Велика Васильківська, 19

Після перегляду відбудеться сесія Q&A


Patision Avenue Thanasis Neofotistos.jpg

Вулиця Патіссіон

Танасіс Неофотістос

Греція / 2018, 13 хв

Мама Янні збирається на прослуховування на роль Віоли Шекспіра, і виявляє, що її син залишився вдома один. Вона намагається знайти баланс між найважливішими ролями її життя у серії телефонних дзвінків, поки вона йде центром Афін, бульваром Патіссіон.

How Fernando Pessoa saved Portugal Eugène Green.png

Як Фернандо Пессоа врятував Португалію

Ежен Ґрін

Португалія / 2018, 27 хв

У 1920-х, на прохання свого працедавця поет Фернандо Пессоа створює рекламний слоган для напою Coca-Louca, який викликає занепокоєння влади.


Omarska Varun Sasindran.jpg

Омарська

Варун Сасіндран

Франція / 2018, 19 хв

У цьому фільмі режисер розпочинає розмови з тими, хто пережили концтабір Омарська у Прієдорі (Боснія і Герцеговина). У будівлі колишнього концтабору Омарська зараз сталеварний завод, що належить компані Арселор Міттал. Виробничий процес зараз відбувається у місці, де тримали під вартою цивільне населення. У фільмі «Омарська» режисер намагається створити віртуальний меморіал жертв боснійської війни у форматі 3D-анімації, використовуючи архівні матеріали, відео та свідчення тих, хто вижили у таборі.

just+agree+then.jpg

Тоді просто погодься

Дункан Кавлз, Росс Гоґ

Велика Британія / 2018, 9 хв

Контрастні художні бачення, самовпевненість і відверте невігластво стикаються на тлі все більш крихкого і розділеного світу. У серпні 2018 року, за сім місяців до того, як Великобританія повинна покинути ЄС, двоє наполегливих шотландських кінематографістів намагаються разом зняти фільм в Австрійських Альпах. Чи зможуть вони знайти спільну мову, або ж їм доведеться йти своїми різними шляхами?


Eatnanvuloš lottit - Birds in the Earth Marja Helander.jpg

Пташки Землі

Мар'я Геландер

Фінляндія / 2018, 11 хв

«Пташки Землі» — це короткометражний фільм, заснований на танці. Головні героїні — дві молоді саамки, які вивчають балет; Біріт і Катья Хаарла. Фільм розповідає прекрасну, але трохи меланхолійну історію крізь їхні танцювальні перформанси. Він про природу у Сапмі, про танець, про молодість. Водночас, він досліджує глибинні питання власності землі саамів та їхні права у сьогоденній Фінляндії, а також факт того, що саами — це корінна народність Скандинавії та півострову Кола. Протиріччя між природою та сучасним образом життя розмите за допомогою гумору.