• Кінотеатр «Київ», Сінематека (map)
  • вул. Велика Васильківська, 19

Для Йонаса Фрідмана утопія — це те, що можливо реалізувати.
Еко активісткам у Франції вдалося відстояти зону для захисту, реалізувати локальну утопію.
Але у них принаймні був вибір. У деяких регіонах земної кулі його немає. Як у Кофі й Ларті з Ґани, які щодня «обирають» роботу на токсичних звалищах. Звалищах сміття, надійним постачальником якого є «перший світ».

Один із фокусів фестивалю — добірка нестандартних фільмів на екологічну тематику.

Програма демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами (без українських).


60 ELEPHANTS. EPISODES OF A THEORY. Sasha Pirker.jpg

60 слонів. Епізоди теорії

Саша Піркер, Міхаель Кляйн

Австрія / 2018, 22 хв

У фільмі «60 слонів. Епізоди теорії» Міхаель Кляйн і Саша Піркер зображують думки і роботу Йони Фрідмана, дев'яносто-п'ятирічного французького архітектора і гуманіста, лауреата призу Фредерика Кіслера у 2018 р. Фрідман розробив ідею імпровізованої мобільної архітектури для глобального суспільства, що мігрує, ще у 1950-х і 1960-х. Коментарі Фрідмана щодо сьогоднішніх питань, пов'язаних з біженцями, розкривають його уважний і виважений спосіб мислення, орієнтований на соціальні потреби та їхнє розумне задоволення.

Everythings_coming_together_The_ZAD_14.jpg

Усе об'єднується, коли все розвалюється: The ZAD

Олівер Ресслер

Австрія / 2017, 37 хв

Фільм фокусується на найбільшій європейській автономній території, що розташована у Нанті у Франції. ZAD (зона для захисту, zone à défendre) виникла з боротьби проти нового аеропорту. У 2012 спроба французької влади виселити людей з зони наштовхнулася на лютий спротив з боку більш ніж 40000 осіб. З тої пори у цьому місці не ступала нога поліції. Сьогодні 250 людей у 60 коллективах постійно живуть у ZAD, окупувавши водяні ресурси, поля і ліса. ZAD успішно унаочнює те, що спротив і створення альтернативи мають відбуватися одночасно. Окрім того, що люди змогли повернути контроль над своїми життями завдяки самоорганізованим пекарням, воркшопам, пивоварні, садами з лікувальними травами, реп студії, тижневій газеті та бібліотеці, вони перешкодили зведенню непотрібного й екологічно згубного аеропорту. Фільм вибудовано навколо групових дискусій з активістами й активістками, що мешкають у ZAD.
«Усе об'єднується, коли все розвалюється: The ZAD» є частиною проекта Олівера Ресслера «Усе об'єднується, коли все розвалюється», який демонструє боротьбу проти економіки, що залежить від викопного палива.


KOFI AND LARTEY Sasha Rainbow.jpg

Кофі та Ларті

Саша Рейнбоу

Франція, Гана, Велика Британія / 2018, 20 хв

Аґбоґблоші було названо одним з найтоксичніших місць у світі, але якщо копнути трохи глибше, він наповнений чудовими людьми і їх прекрасними історіями. Тут ми зустрічаємося з Кофі і Ларті, двома нероздільними молодими хлопцями, які, отримавши засіб, щоб розповісти свої власні історії, починають мріяти про життя за межами електронного сміттєзвалища.