• Кінотеатр «Київ», Синя зала (map)
  • вул. Велика Васильківська, 19

1989-ий називають роком, який змінив світ. Тридцять років тому впав Берлінський мур. Тридцять років тому Східну Європу сколихнула демократична революція, яка стала точкою неповернення.

«Коли твої сусіди будують демократію» — це п‘ять історій про «Осінь Народів» та її безпосередніх учасників, що ознаменували демонтування комуністичної системи.

Після перегляду відбудеться сесія Q&A


The Christmas Gift Bogdan Muresanu.jpg

Різдвяний Подарунок

Богдан Муресану

Румунія / 2018, 23 хв

20 грудня 1989 року, через кілька днів після кривавих репресій Чаушеску у Тімішоарі, тихий вечір батька перетворюється на справжнє випробування, коли він дізнається, що його маленький син написав листа Санті і відправив його. Як зрозумів син, мрією батько було побачити Чаушеску мертвим.

hqdefault.jpg

Від Солідарності до свободи

Крістіна Мокросинська

Польща / 37 хв

Заснована на архівних матеріалах, це історія шляху Польщі до свободи, від Ялти до «Солідарності», падіння комунізму та вступу Польщі до ЄС.


bedroom_scene.png

Бабка

Демет Дереліоглу Аран

Чехія / 2018, 8 хв

Ева відчайдушно намагається налагодити спілкування з сином, але він щодня віддаляється все більше й більше. Одного дня, коли він йде, вона заходить до його кімнати і розуміє, що її син - один з демонстрантів проти комунізму. Завдяки змінам у поведінці сина, одного осіннього дня Ева дізнається про падіння комуністичного режиму та про початок Оксамитової Революції в Чехословакії.

STREMT 89 Anda Puscas.jpg

Стремц 89

Анда Пускас

Румунія / 2012, 13 хв

Дорога крізь Стремц веде прямо до підніжжя гори. Проте, в 1989 році люди все ще чекали на військові танки, терористів і славу. Сьогодні, частково забуте, частково уявне, минуле знову оживе.


FREEDOM Mircea Bobina.jpg

Фрідом

Мірче Бобіна

Молдова / 2018, 4 хв

Люди незадоволені лідерами своєї держави, вони хочуть вирватись із цих пут. Коли приходять зміни, вони, здавалося б, мають віднайти свободу. Та чомусь цього не стається.