Viewing entries in
атакож

100 фільмів за 100 хвилин

100 фільмів за 100 хвилин

Кінотеатр «Київ», Сінематека (map)

Як тільки ти відкрив цю вкладинку — хтось лайкнув твоє фото. А на кухні сирники. А на вулиці веселка. А треба запостити веселку. А Бійонсі постриглася. А кіт у відео розкладає пасьянс. А дешеві квитки на квітень. А зробити біометричний. А собачки в притулку. А рюкзаки на сейлі. А в айфоні Інстаграм. А в салоні манікюр. Бери квитки! Вони скоро закінчаться! А життя їде далі.


The Revolution Will Not Be Televised

The Revolution Will Not Be Televised

Кінотеатр «Київ», Сінематека (map)

У програмі «The Revolution Will Not Be Televised» ми будемо, наче у шпаринку, спостерігати за життям пересічних афроамериканців з ефектом максимальної присутності та в життя простих, але таких цікавих людей. Все це у часи руху до «great again». Та попри позитивні зміни, слоган руху «Black Power» 60-х та однойменна пісня Gil Scott-Heron 70-х так само актуальна і зараз.

Програма демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами (без українських).


201915469_1_RWD_1380.jpg

Зліт

Барбара Ваґнер, Бенджамін де Борка

Бразилія, США, Канада / 2019, 20 хв

Молоді, обдаровані і чорні! Як акт самовираження, група темношкірої молоді, здебільшого представники першого та другого покоління іммігрантів з Карибського басейну, використовує публічний простір торонтійського метрополітену для агітпропаганди своєї концепції освітянства. Вони поети, репери, співаки та музиканти.

Acadiana_4 (1).jpg

Акадіана

Яннік Нолін, Самуель Матто, Ґійом Фурньє

Канада / 2018, 10 хв

Травень 2017. Коли новий Президент Сполучених Штатів переїздить у Білий дім, у місті Бро Брідж, Луїзіана відбувається міфічний театралізований Фестиваль Раків. Це просто ще один день в Америці.


Skip Day - Still 4.jpg

День прогулів

Патрік Бреснен

США / 2018, 17 хв

Для старших курсів у Пахоке, невеликому, в основному афро-американському індустріальному містечку на озері Окічобі у Флориді, у понеділок після випускного вечора проходить «День прогулів». Десятки студентів, пропускають свої уроки, проїжджаючи 60 миль, щоб відпочити і обміркувати своє майбутнє на вітряних дюнах Атлантичного узбережжя.

image-w1280.jpg

Полювання на кролів

Патрік Бреснен

США / 2017, 12 хв

Кожні вихідні сімнадцятирічний Кріс разом із сім'єю полює на кролів під час збору врожаю цукрового очерету в комплексі Флорида Еверґлейдс.


Realizable Ecotopias

Realizable Ecotopias

Кінотеатр «Київ», Сінематека (map)

Для Йонаса Фрідмана утопія — це те, що можливо реалізувати.
Еко активісткам у Франції вдалося відстояти зону для захисту, реалізувати локальну утопію.
Але у них принаймні був вибір. У деяких регіонах земної кулі його немає. Як у Кофі й Ларті з Ґани, які щодня «обирають» роботу на токсичних звалищах. Звалищах сміття, надійним постачальником якого є «перший світ».

Один із фокусів фестивалю — добірка нестандартних фільмів на екологічну тематику.

Програма демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами (без українських).


60 ELEPHANTS. EPISODES OF A THEORY. Sasha Pirker.jpg

60 слонів. Епізоди теорії

Саша Піркер, Міхаель Кляйн

Австрія / 2018, 22 хв

У фільмі «60 слонів. Епізоди теорії» Міхаель Кляйн і Саша Піркер зображують думки і роботу Йони Фрідмана, дев'яносто-п'ятирічного французького архітектора і гуманіста, лауреата призу Фредерика Кіслера у 2018 р. Фрідман розробив ідею імпровізованої мобільної архітектури для глобального суспільства, що мігрує, ще у 1950-х і 1960-х. Коментарі Фрідмана щодо сьогоднішніх питань, пов'язаних з біженцями, розкривають його уважний і виважений спосіб мислення, орієнтований на соціальні потреби та їхнє розумне задоволення.

Everythings_coming_together_The_ZAD_14.jpg

Усе об'єднується, коли все розвалюється: The ZAD

Олівер Ресслер

Австрія / 2017, 37 хв

Фільм фокусується на найбільшій європейській автономній території, що розташована у Нанті у Франції. ZAD (зона для захисту, zone à défendre) виникла з боротьби проти нового аеропорту. У 2012 спроба французької влади виселити людей з зони наштовхнулася на лютий спротив з боку більш ніж 40000 осіб. З тої пори у цьому місці не ступала нога поліції. Сьогодні 250 людей у 60 коллективах постійно живуть у ZAD, окупувавши водяні ресурси, поля і ліса. ZAD успішно унаочнює те, що спротив і створення альтернативи мають відбуватися одночасно. Окрім того, що люди змогли повернути контроль над своїми життями завдяки самоорганізованим пекарням, воркшопам, пивоварні, садами з лікувальними травами, реп студії, тижневій газеті та бібліотеці, вони перешкодили зведенню непотрібного й екологічно згубного аеропорту. Фільм вибудовано навколо групових дискусій з активістами й активістками, що мешкають у ZAD.
«Усе об'єднується, коли все розвалюється: The ZAD» є частиною проекта Олівера Ресслера «Усе об'єднується, коли все розвалюється», який демонструє боротьбу проти економіки, що залежить від викопного палива.


KOFI AND LARTEY Sasha Rainbow.jpg

Кофі та Ларті

Саша Рейнбоу

Франція, Гана, Велика Британія / 2018, 20 хв

Аґбоґблоші було названо одним з найтоксичніших місць у світі, але якщо копнути трохи глибше, він наповнений чудовими людьми і їх прекрасними історіями. Тут ми зустрічаємося з Кофі і Ларті, двома нероздільними молодими хлопцями, які, отримавши засіб, щоб розповісти свої власні історії, починають мріяти про життя за межами електронного сміттєзвалища.

 

Short Rave

Short Rave

Closer (map)

Свободу кінофільмам! Під час програми Short Rave фільми зі звичних кінозалів перемістяться у Closer, а сам показ перетвориться на міні-вечірку, де музика стане головним героєм стрічки. Ніяких крісел — тільки ти і танцпол: можеш танцювати, сидіти на барі чи лежати прямо на танцполі. Якщо коротко — дозволяємо усе, що не заборонено!

Після перегляду відбудеться сесія Q&A

ПАРТНЕР ПРОЕКТУ:

closer_logo.png
 

Take_me_please.jpg

Візьми мене, будь ласка

Олівер Геді

Угорщина / 2018, 14 хв

Розмірковуючи про кінець своїх стосунків із дівчиною, головний герой намагається адаптуватися до нового життя й неочікуваних подій.

e6251c28-7d5d-496b-89b0-34a0fe991e5e.jpg

Кислотний дощ

Томек Попакуль

Польща / 2019, 26 хв

Східна Європа. Підліток тікає зі свого депресивного рідного міста. Її ентузіазм щодо автостопу зникає, коли вона опиняється на околиці незнайомого міста посеред ночі. На мосту вона зустрічає фігуру, що необачно ходить по огорожі. Так вона зустрічається з Скіні - свого роду нестабільним диваком. Скіні живе в будинку на колесах, який він використовує щоб виконувати свої не дуже легальні доручення. Разом з ним вона вирушає в подорож без кінцевого призначення. Під час поїздки між ними виникає особлива прихильність.


FEST Nikita Diakur.jpg

Фест

Нікіта Дякур

Німеччина / 2018, 3 хв

Маріонетки розважаються на рейві, пригощаються їжею та літають.

I-OCCUPY Lorenzo Lodovichi.jpg

I-Occupy

Лоренсо Лодовічі

Італія / 2018, 3 хв


Розгортається політична маніфестація. В один момент, коктейль Молотова летить у поліцейських. Це зіткнення. Камілла допомагає пораненим серед мітингуючих, залізає в машину швидкої допомоги, перетинає захисний бар'єр і негайно вистрибує з машини на ходу, щоб опинитися перед таємничим палацом.


Octanne Jeron Braxton.jpg

Октан

Джерон Брекстон

США / 2017, 6 хв

Чоловік має перетнути пекло і повернутись назад, щоб отримати бажане.

 

KISFF дітям

KISFF дітям

кінотеатр «Київ», Сінематека (map)

Фільми з програми KISFF дітям – про дружбу, що підтримує та надихає, про важливість відповідального ставлення до природи і навколишнього світу, про права людини, які мають дотримуватися за будь-яких обставин. А також про прагнення бути собою, навіть коли здається, що все й усі навколо – проти.

Рекомендований вік: 5+


Coney-Island_1.jpg

Бруклінський бриз

Алекс Будовськи

США / 2017, 4 хв

Це візуальна мандрівка різними частинами Брукліна, деякими визначними точками та іншими місцями, накладена на запис нью-йоркця Майкла Аренели та його групи Dreamland Orchestra.

Still02_Noe.jpg

Ні!

Крістіан Кауфманн

Німеччина / 2018, 5 хв

Турист прибуває на віддалену скелю на суворому скелястому узбережжі. Тут він починає будувати свій новий дім, але вітер і погода все продовжують дмухати йому у спину і на його дім. Впертий оптимізм веде його у бій з вітряними обставинами.


01.jpg

Теля і носоріг

Бела Булгакова

Німеччина / 2019, 11 хв


Корова всиновлює осиротілого носорога, і разом з рідними телятами вони живуть мирним життям. Одного разу зникає мама-корова, а теляти їдуть, щоб знайти її. Одного ранку цікавий запах підводить їх до села, де дівчина вибирає смачну на вигляд моркву.

AC288AD7-5516-4CC7-8B16-9DC12F97A0EE.jpeg

Лайнела

Луїс Енріке Кортес Кастільйо

Мексика / 2018, 4 хв

Лайнела щодня їздить до школи на авто, але одного дня воно ламається, і дівчині треба придумати новий маршрут. Ця подорож змінює погляди на середовище, в якому вона живе, адже вона стикається із хаотичним світом з його соціальними і екологічними проблемами.


Speech.jpg

Речі не мають прав

Ніколай Трошинський

Велика Британія / 2018, 5 хв

На відміну від людей, речі не мають прав. В цьому фільмі ми порушуємо права речей, і сподіваємося продемонструвати реалії порушення прав людей.

collectif-turbopascal-turbopera-3mhn.jpg

Турбопера

Антуан Маршан

Франція / 2018, 2 хв

У лавці рибного торговця, коли настає ніч, два солісти з великим надривом виконують «Травіату» Верді, супроводжуючи її дуже стильною хореографією.


p.jpg

Кольорові пташки

Оана Лакруа

Швейцарія / 2018, 6 хв

У великому лісі, де живуть птахи одного кольору, кожен знайшов своє місце на дереві, яке схоже на нього. Але що відбувається, коли у птаха два кольори?

Bijela_Vrana_still_03.jpg

Біла Ворона

Міран Мйошич

Хорватія / 2018, 9 хв

Маленька Біла Ворона не вписується в зграю чорних ворон. Над нею сміються і знущаються. Але коли забруднення страшно змінює іхню домівку, саме маленька Біла Ворона допомагає зграї знайти кращу оселю.


Fire in Cardboard City Stills 01.jpg

Пожежа в картонному містечку

Філ Бруг

Нова Зеландія / 2017, 9 хв

У Картонному Містечку пожежа! Найстрашніше з усього сталося. Тільки начальник Пожежної служби Джон Маккард і його вірні помічники можуть врятувати жителів Картонного Містечка від загибелі.

 

Teen Spirit

Teen Spirit

Кінотеатр «Київ», Сінематека (map)

Підліткові роки супроводжують проблеми, суперечки, болісні ситуації. Здається, легше не зважати на це та триматися якомога далі від нав‘язливої реальності, аж доки вона не стисне тебе в своїх міцних обіймах. Що робитимеш тепер? Тікатимеш чи битимешся?

Рекомендований вік: 13+


Red_Instagram.jpg

Ідеальна я, ідеальні ви

Діна Буква

Австрія / 2018, 5 хв

Сюзі та Люсі дружать вже п'ять років. Вони познайомилися через Офелію. Офелія - неперевершена. Вона — фанатка моди, інфлюенсерка, і в Інстаграмі описує себе як «ідеальне поєдання сексуальності та чарівності». Сюзі та Люсі — дуже близькі друзі, але їхня дружба також супроводжується заздрістю та маленькими трагедіями. Офелія все більше зближається з Люсі, а Сюзі хоче більше лайків в Інстаграмі і светр від Gucci, як в Офелії.

still1.jpeg

Мої кляті міражі

Діоґо Балдайя

Португалія / 2017, 24 хв

Клас початкової школи без вчителя, підписання контракту з престижним футбольним клубом і новорічна вечірка. Три розповіді, пронизані очікуваннями від майбутнього і бажанням втекти, зображають юність, сповнену сили мрій і жорстокості реальності.


thumb_21112_project_medium.png

Звір

Себастіан Косс

Норвегія / 2018, 25 хв

15-річній Сірі телефонують органи опіки, які дізналися, що в неї проблеми в сім’ї. Візит до її будинку заплановано на суботу. У Сірі є два дні, щоб налагодити своє життя та створити ілюзію здорової й щасливої сімейної атмосфери.

ATC_1_Credit-Mathew-Lynn_1k.jpg

Усі ці створіння

Чарльз Вільямс

Австралія / 2018, 13 хв

Хлопчик-підліток намагається розібратися в своїх спогадах про таємниче зараження, розпусту його батька і маленьких істот всередині кожного з нас.


BASSES_1.29.1.jpg

Баси

Фелікс Ембер

Франція / 2018, 23 хв

Кінець літа, шоста вечора. Логан зустрічається зі своїм найкращим другом, якого випустили з психіатрічної лікарні. Він лікувався там 2 тижні після нещасного випадку. До того, як повернеться мати Тео, двоє хлопців втікають на найбільший рейв у своєму житті. Логан думає, що Тео змінився, він це відчуває, але не хоче визнавати. Двоє хлопців продовжують свою втечу крізь гори, на недосяжну вечірку.