22 квітня

21:00

ЛІРА

Пластична форма відео вже півстоліття слугує медіумом для художників, які часто наодинці з камерою творять резонуючі мистецькі роботи, автентично документуючи реальність в напрямку паралельному до кіно чи анімації. В сучасній начебто демократичній епосі 21 століття, відео цієї підбірки говорять на теми політичного контролю, агресивності реклами, провінційного страху перед невідомим, без сценарію і акторів, іноді без фіналу і завжди без обмежень у художньому висловленні аудіовізуальними засобами.


bbr1.jpg

Уповільнювач росту квіткових бутонів №1
Лю Чанг
Китай / 2015, 5 хв

Це вигаданий рекламний ролик рослинного гормону, який вивели науковці Інституту ландшафтної архітектури у Пекіні у 2014 році. Цей гормон уповільнює ріст квіткових бутонів тополь і дозволяє контролювати ріст їхніх суцвіть.

The Reflection of Power.jpg

Відображення влади
Міхай Греку
Франція / 2015, 9 хв

У найбільш таємній столиці світу натовп людей відвідує виставу, а над містом тим часом нависає загроза...


The_Offence_Still_001.jpg

Образа
Кароліна Брегула
Польща, Угорщина / 2013, 20 хв

Це історія про помішаного на усьому сучасному працівника мерії. Його провінційне містечко - це втілення традиційності та страху перед усім новим і невідомим. Тож наш герой наважується на те, щоб врятувати людей від їхньої відсталості у незвичний спосіб. Усвідомлюючи, що людям властиво порушувати правила, він нав'язує їм прогрес за допомогою заборон та обмежень, яких, на його думку, ніхто не буде дотримуватись.

Unfinished film & reenactment.jpg

Незавершений фільм
Євгеній Гранільщіков
Росія / 2015, 30 хв

Дівчина розмовляє по телефону, повз проїжджає автомобіль, хлопець валиться з ніг в приступах епілепсії, трамвай повертає на роздоріжжі, панорама нічного міста розкривається зліва направо. Більшість часу ми спостерігаємо за героями, які кудись йдуть або ж сидять і розмовляють. Інколи темп фільму пришвидшується, що більше нагадує тизер, а інколи сповільнюється, і ми бачимо затягнуті, статичні кадри – життя в реальному часі. Сучасна історія, з усією її увагою до деталей і рутинних ритуалів, залишається основною сюжетною лінією у фільмах без сценарію. Відверта точка зору, знята середнім планом, але частіше загальним; поєднання довгих і коротких епізодів; нерівний ритм. У цьому фільмі відсутня класична форма оповіді, так, ніби у ньому зібрані випадкові події, що не мають недвозначних зв’язків між собою. Ми не знаємо, куди герої прямують, які їхні цілі, але ми бачимо, як за звичними діями і рухами приховується почуття тривоги. Фільм без кінцівки можна інтерпретувати як відтворення щоденного життя найзвичайнісіньких людей.


The Powder of Sympathy.jpg

Порошок симпатії
Томас А. Лайтінен
Фінляндія / 2015, 9 хв

Глибоко поринаючи у незрозумілий глобальний потік речовин, в цьому випадку у мідь, ця стрічка показує рух нестримного потоку зображень у їхньому поєднанні з гарячковою вібрацією, звуками шипіння та гуркоту із Західної Африки, США та Китаю.

chums-from-across-the-void.jpg

Товариші з порожнечі
Джим Фінн
США / 2015, 18 хв

У цій третій частині циклу "Внутрішня дитина Троцького" Маленький Радек, степ-танцівник Мачера, андський Робін Гуд та Марія Спірідонова, вбивця дорадянського періоду соціалізму, влаштують нам тур регресійною терапією лівого спрямування.


Прихована кишенька
Шеллі Надаші
Бельгія / 2014, 20 хв

На перший погляд, відеоробота Шеллі Надаші "Прихована кишенька" демонструє звичайний сеанс масажу. Під час процедури клієнт питає масажистку, яка вартість оренди квартири була б для неї прийнятною. Рухи та питання масажистки допомагають квартирі набути форми. Стає очевидним, що ця нерухомість - квартира добре облаштована, яка має найкраще розташування, і покупець може виставити дуже високу ціну. Напруга в маніпуляціях масажистки поступово зростає і лишає неприкритими її заздрість і корисливість - вона напосідає на клієнта все більше й агресивніше.