Filtering by: fighting

До житлового питання
Aug
8
8:00 PM20:00

До житлового питання

  • Кінотеатр Київська Русь, малий зал (map)
  • Google Calendar ICS

Пандемія COVID-19 актуалізувала житлове питання для більшості населення планети. У 2020 році орендні страйки відбувалися в США й Італії, а хештег #cancelrent консолідував зусилля тисяч активіст_ок, які вимагали у лендлордів скасувати орендну плату на карантинний період.

Фільми цієї програми розповідають про боротьбу за право на житло у кількох країнах. А також про те, що джентрифікація — це не тільки розвиток бізнесу, інфраструктури й соціального життя, а й те, про що зазвичай забувають девелопери й представни_ці влади — витіснення й виселення людей з їхніх домівок.

Кураторка: Лена Сирбу

Програма демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами


UzMBFQBpZmZyLmZpb25hLW9ubGluZS5uZXQ0AGF0dGFjaG1lbnRzL2Y0YjA5NDUwLTA1YTEtNDQ4My1hMTkwLWQ2Y2JhYTA4MGZiYi5qcGc.jfif

ЦЕ МОЯ ЗЕМЛЯ...

Сальвадор Міранда

Нідерланди | 2019, 8 хв

Дія експериментального двоканального фільму «Це моя земля...» розгортається навколо суда над жінкою, чий дім перебуває на межі знищення через новий проєкт забудови. Режисер порівнює її бачення дому, спільноти й утопії з баченням Забудовника, який виконує роль свідка на суді. Фільм досліджує використання мови і риторики, а також суперечливі погляди на прогрес та розвиток.

before-our-time-comes (1).png

ПОКИ НЕ ПРИЙДЕ НАШ ЧАС

Хлое Террен

Франція | 2019, 22 хв

Рафаель наглядає за квартирою бабусі, поки вона в будинку літніх людей. Він розповідає їй про події, що відбуваються в сусід_ок, яких він бачить у вікні. Але забудова триває повним ходом, а вежі дивним чином порожніють... Рафаель не може сказати бабусі правди й починає брехати.

МІСТЕР СМОУК

Ніколас Буше

Португалія | 2019, 8 хв

Містер Смоук і його книгарня намагаються вижити в умовах міста, що невпинно зростає навколо. Найдавніший продавець книг у Лісабоні вже отримав кілька листів про виселення, але він не залишить свій магазин, поки не продасть усі 20 000 книжок, що лишилися всередині.

MV5BNjczNzkyMTMtZjYyMi00ZjU5LTgwNDAtZDgzMmIyMjY3ZTNkXkEyXkFqcGdeQXVyODM1Mjg4ODY@._V1_FMjpg_UX1024_.jpg

БУДИНКИ, ЯКИМИ МИ БУЛИ

Аріанна Лодесерто

Італія | 2018, 18 хв

За 50 років існування Інститут житла для людей із низькими доходами створив справжнє місто у місті, щоб впоратися з найбільш нагальною й довготривалою проблемою Риму — житлом. Але з чого створене це місто? І хто лишається поза його межами?
Архіви відповідають. Архіви запевняють.

Veronica_Film_Still_3.jpg

ВЕРОНІКА

Таліта Каселато

Бразилія | 2020, 14 хв

Динамічний портрет мегаполісу Сан-Паулу та активістки Вероніки Олівейра у її джентрифікованому районі. З історичної точки зору, прибирання часто асоціюється з рабством. Її проєкт «Faxina Boa» бореться за позитивний, шанобливий підхід до цієї професії.

1619509316-laforastera-still01.png

НЕЗНАЙОМКА

Валеріа Стуцкі

Іспанія | 2020, 15 хв

В атмосфері літньої сієсти іноземна архітекторка зустрічає сусідок іспанського робітничого району, який ось-ось буде зруйнований. Денна байка про привидів з іншого часу.

 
 
View Event →
Додому й назад
Aug
7
8:10 PM20:10

Додому й назад

  • Кінотеатр Київська Русь, малий зал (map)
  • Google Calendar ICS

Ми шукаємо й збираємо історії своїх родин у розповідях батьків і бабусь, сімейних фотографіях, архівних документах. Комусь з нас навіть вдається зафіксувати шлях додому.

Добірка фільмів з історіями й роздумами кінорежисер_ок, чиї родини колись вирішили поїхати. І які сьогодні розповідають про домівки своїх батьків, розмірковують про свої ідентичності та їхній віддалений зв'язок з уже не зовсім рідними місцями.

Кураторка: Лена Сирбу

Програма демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами


КВІТЧАСТІ СУКНІ ГАЛИНИ

Марія Байєрбах

Швейцарія, Казахстан | 2020, 34 хв

У дитинстві режисерка, що народилась у Казахстані, стикнулась із наслідками падіння Радянського Союзу та разом із родиною емігрувала в Німеччину. Степногірськ, невеличке місто за 120 км НурСултана, у якому вона провела дитинство, залишається її рідним краєм. Маша приїздить туди щороку, бо там мешкає Галина. З соціальних та політичних міркувань, Галина ще на початку 1970-х мігрувала в так зване «Місто Надії», що славиться своєю сприятливою середою й найвигіднішими умовами праці на урановому заводі. Через розмови й архівні матеріали, режисерка дізнається більше про це таємниче місце та жінку, яку вона кличе бабусею. У своїх спостереженнях вона поділяє радості й страждання мешкан_ок Степногірська, у якому час, здається назавжди зупинив свій хід. Нічого не змінюється, і тільки Галина старішає й стає більш забудькуватою. Вона живе на самоті, піклується про себе й свою дачу — так званий присадибний східний садок, який є для неї всім. Тільки турбуючись одне про одного, вони зможуть вижити. Галинине кредо: «Будь вдячна за все, що випадає на твою долю, і добре підготуйся до смерті».

DESSI_ErdeEssen_2.large.jpg

ПОЇДАЮЧИ ЗЕМЛЮ

Лаура Вайсенберѓер

Австрія, Колумбія | 2021, 26 хв

«Поїдаючи землю» — це кіноесей, що переповідає історії колумбійських жінок, заснований на спогадах Лаури Вайсенберґер та проєкціях на її батьківщину. Це дослідження колумбійської наративної культури на матеріалі історій вигаданої родини, що є радше метафоричним втіленням суспільства, аніж історією окремих людей. Цей фільм, що за своєю структурою подібний до пам'яті, пропонує глядач_кам свій погляд на міграцію, надію, жаль та сприйняття життя.

Comrade_Tito_1.jpg

ТОВАРИШУ ТІТО, Я ПРИЙМАЮ У СПАДОК

Ольга Косановіч

Сербія, Німеччина | 2021, 27 хв

Узгір'я, фруктовий садок, будинок. Ідилічний пейзаж на півдні Сербії. Три покоління збираються під дахом будинку.


Момент, коли історичне минуле багатьох стає надбанням одного. Дім — це складне поняття, спадок може стати тягарем, і в цьому кінодослідженні Тіто стає символом чогось булого.

ТАМ, ДЕ ВІН НАРОДИВСЯ

Лаура Фень Проспер

Німеччина, Китай | 2020, 26 хв

Цей документальний фільм простежує пошук втрачених родич_ок неподалік від Чжуншаня, Китай, у будинку, де жив мій дідусь. У цій стрічці я торкаюсь тем життя, смерті та ідентичності. Навіть у рідному місті я завжди була іноземкою, відтого ніколи не відчувала зв'язку з жодним місцем чи культурою. Я водночас всіма та ніким. Завдяки цьому досвіду, я починаю розуміти, хто я така та звідки прийшла.

(ІНШІ) ФУНДАМЕНТИ

Аліні Мотта

Бразилія | 2019, 16 хв

«(Інші) фундаменти» (2017-2019) — це остання інсталяція в трилогії, що розпочалась у 2017 році з «Мостів над прірвою» та «Якби море мало балкони». Цей фільм розповідає про наслідки подорожі, у яку вирушила артистка в пошуках свого коріння, та ставить під сумнів почуття приналежності до місця, з яким вона, можливо, не визнає своєї спорідненості. Стрічка зводить Лагос у Нігерії, Кашуейру в Баїї та Ріо-де-Жанейро в Бразилії мостами й водою, що з'єднують ці три міста та їхнє спільне минуле.

Still+2.jpg

ВДОМА, АЛЕ НЕ ВДОМА

Сунейл Санцґірі

Індія, США | 2019, 11 хв

Батькові Санцґірі було 18, коли у 1961 році Індія витіснила останніх португальських колонізаторів з Гоа. Поєднуючи фільмування на 16-мм плівку зі зйомкою дроном, захопленням екрана та Skype-інтерв'ю з його батьком, Санцґірі використовує різноманітні методи спостереження на відстані, аби розібратись у питаннях ідентичності, структури пам'яті та міжконтинентальної антиколоніальної солідарності.

View Event →
Over the border
Aug
5
9:10 PM21:10

Over the border

  • Кінотеатр Київська Русь, малий зал (map)
  • Google Calendar ICS

Пошуки кращого життя майже завжди пов'язані з працевлаштуванням. Але більшості мігрант_ок доводиться працювати на роботодавців, які, здається, і не чули про гідні умови праці.

Нестабільність, незахищеність, прекарність — в історіях людей, на життя і працю яких вплинули кордони та їхні межі.

Кураторка: Лена Сирбу

5 СЕРПНЯ, 21:10

Програма демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами


kisff_site_trigger_warning.png

Вбивство, смерть, знущання над тваринами


ПОПРИ ЦЕ, ЗІ МНОЮ ВСЕ ГАРАЗД

Ерен Аксу

Німеччина, Туреччина | 2020, 14 хв

Асли, учасниця останньої хвилі міграції з Туреччини в Німеччину, тепер мешкає в Берліні. Вона проходить співбесіду до археологічного музею, для якого озвучуватиме аудіогід, в оточенні реліквій її рідної країни, як-от «Вівтар Зевса». Різноманітні зустрічі, що трапляються з нею впродовж дня, відкривають їй очі на її абсурдну недоречність у цьому місці.

eternal-guest.jpg

ВІЧНИЙ ГІСТЬ

Максиміліан Каракатсаніс

Німеччина | 2020, 9 хв

Мій дідусь був одним із перших трудових мігрантів за угодою між Німеччиною та Грецією. Короткий поетичний документальний фільм про тугу, сім'ю та про так званого гастарбайтера.

Ficx-LosLadrillos.jpg

ЦЕГЛИНИ

Тіто Монтеро

Іспанія | 2020, 19 хв

Під час своєї першої поїздки до Штатів Тіто Монтеро йде слідами Едуардо Ґалеано вулицями Чикаго. Він намагається простежити можливий шлях до Пам’ятника мученикам Хеймаркет, символу глобальної боротьби за трудові права та вихідної точки щорічного святкування Міжнародного дня праці 1 травня. Слова режисера та історії праці його родини поєднуються зі словами уругвайського письменника та іншими літературними посиланнями, перетворюючись на особисту й колективну подорож крізь час та простір.

ЛІЛІ НА САМОТІ

Цзоу Цзінь

Китай | 2021, 22 хв

Лілі, молода мати, живе зі своїм чоловіком, любителем азартних ігор, у віддаленій частині провінції Сичуань. Самотня та бідна, вона прямує до міста, намагаючись заробити достатньо грошей, щоб врятувати свого батька, що помирає.

ОСЛО

Шаді Срур

Ізраїль, Німеччина, Палестина | 2019, 16 хв

Того дня палестинському заробітчанину Зіаду відмовляють у в'їзді до Ізраїлю на роботу. Прикордонники Східного Єрусалиму не дають пояснень. Але він не бажає повертатися додому з порожніми руками, бо вже пообіцяв дочці м’ясо на вечерю, тож йому потрібно проявити креативність. Подорож назад довга, і те, що він зустрічає в сухих горах, кидає виклик його гідності.

 
View Event →
Колективне кіно
Aug
5
8:30 PM20:30

Колективне кіно

Створення фільму завжди колективний процес, до якого долучені десятки або навіть сотні людей. Натомість режисування переважно індивідуальне, «авторське». Але для режисерських колективів процес творення кіно перестає бути індивідуальним досвідом. А перетворюється на більш горизонтальний, інклюзивний та відкритий до експериментів.

Для частини кіноколективів з цієї добірки фільмотворення межує з активістськими практиками. Режисер_ки розмірковують про антропо(капітало)цен, видову дискримінацію, зміну клімату та екстрактивний капіталізм. Політизують міграційні процеси, критикують колоніалізм та патріархат, промовляють від імені маргіналізованих та расизованих людей.

Кураторка: Лена Сирбу

Партнери показу: Хащі

Програма демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами

5 СЕРПНЯ, 20:30

хащі.png
Як дістатися Хащів. Авторка мапи: Настя Теор

Як дістатися Хащів. Авторка мапи: Настя Теор


similar image.jpeg

SIMILAR IMAGE

Лєра Мальченко, Олександр Ганц (fantastic little splash)

Україна | 2019, 14 хв

ˬ↡На пляжі або в лісі, коли закриваєш очі, чуєш шум води, вітер, шурхіт листя, комах. Ще чуєш моторний човен, рингтон, автотрасу, дзижчання дрона, завод. Коли закриваєш очі і просто слухаєш, звуки змішуються; м'яко приходить, що вся ця природа не перша або друга, вона — полотно, включаючи тебе. Але варто відкрити очі, як усюди помічаєш порядок. Людина упорядковувала світ усе масштабніше і швидше: поки не знайшла себе в лісі ⇄ непередбачуваному і магічному.☆ Здається, якщо заглибитися ще, то доведеться наразити себе на небезпеку і зникнути * * • ̩̩͙ * ˚ також здається, що це зникнення не про відсутність, а про іншу формі присутності ..: *

122.jpg

ТРОХИ НИЖЧІ ЗА ЯНГОЛІВ

Neozoon Art Collective

Німеччина | 2019, 14 хв

Цей фільм досліджує зв'язок між релігією та спешисизмом. У його фокусі — численні Youtube-адепти креаціонізму та ідеї, що людина є найвищою істотою. Експериментальний фільм-колаж перестрибує від старих до нових зображень релігійних послідовників та ставить під сумнів розважливість антропоцентричних вірувань.

the-killing-of-cahceravga-3.jpg

ГРОМАДА ЗА МУРОМ

Camel Collective

США | 2018, 9 хв

«Громада за муром» — це відео, натхнене інтересом Camel Collective до мови сталого розвитку, глобальних метаболічних процесів та планування техногенного середовища. Кадри взяті з архіву нерухомих та рухомих зображень, отриманих з Інтернет-джерел, а озвучка складається з гіпотетичного викладу двох майбутніх тенденцій в архітектурі та соціальній поведінці, яку створює та підсилює техногенне середовище.

ВБИВСТВО ЧАХЧЕРАВГИ

Neozoon Art Collective

Фінляндія | 2020, 29 хв

Кіноробота Miracle Workers Collective «Вбивство Чахчеравги» (2020) — це зіткнення п’яти різних короткометражних фільмів, які разом створюють роз’єднаний, колективний наратив. Застосовуючи стратегію заклику та відповіді, фільм висловлює політизований діалог навколо корінних народів, руху та міграції в сучасній Європі. Колектив зацікавлений у дослідженні потенціалу дисциплінарної непокори. Подорожуючи пейзажами мрій, самотніми засніженими рівнинами, абсурдистським капіталістичним підводним світом, тепличними садами та пустельними пейзажами, фільм перетворюється на практику неможливих просторових правил, дивних практик діалогу та непереконливих, невирішених мальовничих фіналів.

ОДИН ДЕНЬ З ЖИТТЯ

Karrabing Film Collective

Австралія | 2020, 32 хв

Один з найбільш зворушливих і прямих фільмів кіноколективу Karrabing, «Один день з життя» зображує перешкоди, що виникають у чотирьох моментах їхнього дня. Багатошаровий звуковий хіп-хоп супровід підкреслює, як безпорадні висловлювання білих медіа створюють місце для колективного висловлювання опору. П’ять розділів фільму — Сніданок, Відпочинок, Обідня перерва, Коктейль та Вечеря — й аудіозапис, створений молодшими членами колективу, роблять «Один день з життя» візуальним та звуковим пейзажем, який драматизує й висміює форми управління та видобувний капіталізм, з якими стикаються член_ки колективу протягом дня.

View Event →