Viewing entries in
Focus

Там, де нас нема

Там, де нас нема

Синя зала (map)

⬆Не забудь додати до свого календаря

Програма демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами ( без українських).

Ніхто не покаже вам правди. Окрім короткого метру. Правди, яка не змушена задовольняти спонсорів, замовників, політиків, фокус-групи, продюсерів, великі студії, вашу маму чи друзів у Фейсбуці.
Фестиваль не може стояти осторонь соціальних та політичних коливань, які охоплюють світ: питання біженців, війни та перманенті конфлікти знайшли відображення у фільмах програми "Там, де нас нема". 

itsjustagun_still10.png
Meryem 1.jpg

Мерієм

Ребер Доскі

Нідерланди / 2017, 15 хв

 

Фільм, знятий під час боїв за сирійське місто Кобані, розповідає історію жінок, які опинилися в нетрях боротьби з ІД. Зі стоїчною наполегливістю, заручившись підтримкою американських авіаносців, ці жінки очолюють боротьбу за власну свободу.

Це всього лиш пістолет

Браян Робау

США / 2017, 14 хв

 

Уявіть собі історію одного пістолета. Скільки власників він змінив. Цей фільм - усього розділ цієї довгої історії. Коли хлопець на ім'я Ґабе знаходить револьвер Smith & Wesson 38-го калібру, його життя змінюється назавжди.

Scaffold4.png

Риштування

Казик Кадванскі

Канада / 2017, 14 хв

 

Імігранти в Канаді працюють на риштуванні та бачать навколишній світ під унікальним, ризикованим та ефемерним кутом.

_0001_drowningman_02.jpg

Той, хто тоне

Магді Флейфель

Данія, Велика Британія, Греція / 2017, 15 хв

 

Далеко від рідної домівки, Малий намагається вижити в незнайомому місті. Оточений хижаками, він вимушений знаходити компроміси, щоб бодай на день продовжити своє життя у вигнанні.

Life Cycles.jpg

Життєві цикли

Росс Гоґ

Велика Британія / 2017, 5 хв

 

Новини про медіа-війну чергуються з буденними ситуаціями та демонструють зв'язок між монотонністю, увагою та неуважністю.

ФАКТИ ПРО ДІВЧАТ: як пережити сексуальне рабство

Маель Ґ. Ляґадек

Бельгія / 2017, 17 хв

 

На сході Демократичної Республіки Конго зґвалтування є "зброєю війни" упродовж останніх 15 років. Марта пише інструкцію для дівчат-підлітків, які зіткнулися з сексуальним насиллям.

У фокусі: Китай

У фокусі: Китай

Синя зала (map)

⬆Не забудь додати до свого календаря

Програма демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами (без українських).

Китай — такий близький, але такий далекий! 80% всього, що ти маєш, вироблено там. Тисячолітні традиції та семимильні кроки в майбутнє. Як там у Піднебесній? Країні з найбільшою кількістю глядачів у кінотеатрах?
Micro films — саме так китайці називають короткий метр.
Упродовж останніх двох років ми їздимо в Китай, наш фестиваль —член Jinzhen Short Film Asociation, яка ставить собі за мету допомагати місцевим розвивати міжнародну кооперацію у сфері кіно. У цій програмі зібрані фільми, які заробили нашу прихильність у ході цієї співпраці.

doomed way.jpg

Рокований шлях

Санпі Ґуо

Китай / 2016, 29 хв

 

Водій вантажівки, його бос та власник ресторану. Життя цих трьох чоловіків дивним чином пов'язані. Льян перевозить вугілля, він єдиний годувальник у сім'ї. Він тяжко працює, аби забезпечити дружину та дочку, а також сплатити борги.

Commodity-City_Still.jpg

Торгівельне місто

Джессіка Кінґдон

Китай, США / 2017, 11 хв

 

Ринок китайського міста Іу - це найбільший у світі оптовий ринок, де можна придбати будь-що.

I have nothing to say 2.jpg

Мені нічого сказати

Їнь Льян

Китай, Тайвань, Гонг-Конг / 2017, 25 хв

 

Ось із чого зроблені китайські мами...

crosing river.jpg

Через річку

Хан Юмен

Китай / 2017, 20 хв

 

Один день із життя китайського будівельника, який намагається впоратися з самотністю та занедбаністю, а також знайти сенс життя.

Життя у смартфоні

Шеньлін С'є

Китай / 2015, 3 хв

 

Смартфони стали нашими незмінними супутниками. Селфі тут, селфі там. Фінал може бути трагічним.

 
Канни у Києві: «Двотижневик режисерів»

Канни у Києві: «Двотижневик режисерів»

Червона зала (map)

⬆Не забудь додати до свого календаря

Програма демонструється мовою оригіналу з українськими та англійськими субтитрами.

З моменту створення в 1969 році «Двотижневик кінорежисерів» займає особливе місце серед незалежних секцій Каннського Кінофестивалю. Саме тут ми знаходимо нові таланти. Окрім повнометражних стрічок, у селекції завжди представлені короткометражні роботи.

Щорічно наша команда обирає близько 10 фільмів з усього світу, тому називати їх «найкращими» було б недоречно, проте вони безперечно демонструють розмаїття, амбіції, самобутні стилі авторів, із якими ми залюбки знайомимося та знайомимо наших глядачів.

Ми пишаємося тим, що п’ять неповторних стрічок мандрують світом та отримують нагороди. «Мій тягар» Нікі Ліндрот фон Бар, цьогорічний лауреат Міжнародного Кінофестивалю Короткометражних Фільмів у Клермон-Феррані, та «Шипи, пустища» Марти Матеус, який став найкращим короткометражним фільмом на Міжнародному Кінофестивалі у Віла-ду-Конді, варті особливої уваги.

Ці п’ять стрічок, серед яких можна побачити анімацію («Мій тягар»), інтимний щоденник («Тіхуанські історії») та напружений містичний мюзикл («Рот»), пропонують нам вирушити в мандрівку кінематографічними форумами та найрізноманітнішими куточками нашого світу. Хоча цю подорож заледве можна назвати радісною, запевняю, що вона справить на вас незабутнє враження. Можливо, саме це - майбутнє кіно. Це початок.

Лоуренс Реймонд

Tijuana Tales 3.png
LA BOUCHE .jpg

Тіхуанські історії

Жан-Шарль Ю

Франція / 2017, 19 хв

 

Чоловік повертається до Тіхуани, сподіваючись знайти жінку, яка колись потрапила в полон наркотичної залежності та, вочевидь, стала "білою пані" - примарною істотою, яка застрягла між небом і землею.

Рот

Каміло Рестрепо

Франція / 2017, 19 хв

 

Чоловік дізнається, що його дочку жорстоко вбив її чоловік. Час завмирає: він вагається між потребою втамувати свій біль та бажанням помститися вбивці.

copa-loca-Christos-Massalas-5.jpg
13789_FARPOES_BALDIOS_1.jpg

Копа-Лока

Крістос Массалас

Греція / 2017, 14 хв

 

Це історія про Копа-Локу – покинутий літній курорт у Греції. Пауліна полонила серце Копа-Локи. Усі люблять її, а вона любить усіх. В усіх сенсах цього слова.

Шипи, пустища

Марта Матеус

Португалія / 2017, 25 хв

 

Після Революції гвоздик жителі регіону Алентежу, які колись були змушені скоритися владі панів, вибороли право на приватну власність. Головні герої цього фільму, учасники цієї боротьби, розповідають свою історію наступним поколінням.

Burden.jpg

Мій тягар

Нікі Ліндрот фон Бар

Норвегія / 2017, 14 хв

 

Моторошний мюзикл у стінах сучасного торговельного центру, розташованого поруч із автострадою. Співробітники різних торгових майданчиків намагаються побороти нудьгу та екзистенційну тривогу, виконуючи веселі музичні композиції. Апокаліпсис - їхній спокусливий визволитель.

 
Джонатан Вінель та Кароліна Поґі у Фокусі

Джонатан Вінель та Кароліна Поґі у Фокусі

Синя зала (map)

⬆Не забудь додати до свого календаря

Програма демонструється мовою оригіналу з українськими та англійськими субтитрами.

Однією з родзинок цьогорічного фестивалю є фокус на роботах французького режисерського дуету Джонатана Вінеля та Кароліни Поґі, чиї фільми ви могли бачити на останніх трьох KISFF. Молоді та скажені, вони ламають стереотипи та створюють фільми поза догмами й рамками. «Поки є рушниці» був представлений у конкурсі Berlinale у 2014-му, а «Мартен плаче» - у 2017-му. Дует відвідає Київ, тож у тебе буде можливість поспілкуватися з ними особисто.

After School Knife Fight .jpg
Martin pleure.jpg

Різанина після школи

Джонатан Вінель, Каролін Поґі

Франція / 2017, 21 хв

 

Летиція, Рока, Ніко та Наель грають у гурті. Як завжди, вони зустрічаються перед репетицією. Дуже скоро гурт припинить своє існування: вони змушені розбігтися, тому що Летиція їде навчатися в інше місто. Це історія про чотирьох друзів, які не хочуть казати "прощавай".

Мартен плаче

Джонатан Вінель

Франція / 2017, 16 хв

 

Мартен плаче. Він один. Він прокинувся зранку, усі його друзі зникли. Ніде нема. Він вирушив на їхні пошуки. І шукав усюди: у місті, в горах, в річках, але не знайшов їх. Це розлютило його. Насправді, лють - це дуже сумно.

our-legacy.jpg
As Long as Shotguns Remain.png

Наша спадщина

Джонатан Вінель, Каролін Поґі

Франція / 2015, 24 хв

 

"Ти міг навчити мене стількох речей". Це слова розчарованого сина, який намагається заповнити порожнечу від того, що його покинув рідний батько. Один з найкласичніших сюжетів в історії кіно - син шукає батька.

Поки є рушниці

Джонатан Вінель, Каролін Поґі

Франція / 2014, 30 хв

 

Тепло. Безлюдні вулиці. Помирають пальми, плачуть рушниці. Джошуа хоче померти, але боїться покидати свого брата Маеля на самоті.